Išminuotojo Čempionatas

Kai kurie žmonės žaidžia šį žaidimą šiaip sau, tačiau yra ir tokių, kurie traktuoja Išminuotoją kaip sportą. Yra sudaryti pasaulio geriausių Išminuotojo žaidėjų reitingai. Žemiau galite peržiūrėti seną vaizdo įrašą su ankstesniu pasaulio rekordu pažengusiųjų lygiu (šiuo metu jis yra 26,59 sekundės):

Jei norite varžytis ir būti įtrauktas į reitingą, turite žinoti keletą dalykų. Pirma, jūs negalite žaisti su bet kokia Išminuotoju versija. Pavyzdžiui, negalite žaisti naudodami Microsoft Minesweeper, nes yra žinoma, kad ši versija turi klaidų, leidžiančių žaidėjams sukčiauti. Ir nė viena iš internetinių Išminuotojų versijų taip pat nėra tinkama konkurenciniam žaidimui. Vietoj to turite atsisiųsti vieną iš šių programų (kurios, deja, yra prieinamos tik Microsoft Windows platformoje): Minesweeper Arbiter, Minesweeper X arba Viennasweeper. Šios programos automatiškai išsaugo jūsų žaidimo vaizdo įrašus. Tada galite pateikti šiuos vaizdo įrašus Authoritative Minesweeper (būtina užsiregistruoti) ir prisijungti prie reitingų.

Kartais jums gali pavykti išspręsti lentą vienu paspaudimu. Tai nutinka gana dažnai, ypač pradedančiųjų lygyje. Todėl buvo nustatytos ribos, neleidžiančios pasiekti rezultatų su per lengvomis lentomis. Kaip veikia šios ribos? Norėdami tai suprasti, turite suprasti, kas yra 3BV.

Kas yra 3BV?

3BV yra minimalus paspaudimų skaičius, kurio reikia norint laimėti žaidimą.

3BV pasako, kaip paprasta spręsti Išminuotojo lentą. Jei 3BV yra 1, galite išspręsti žaidimą tik vienu paspaudimu. Siekiant apriboti pernelyg lengvų lentų naudojimą, šiuo metu mažiausias leistinas 3BV pradedančiųjų lygio yra 2, patyrusiųjų lygiui – 30, o pažengusiųjų lygiui – 100 paspaudimų. Daugiau apie 3BV galite rasti straipsnyje Minesweeper Wiki.

Daugiau apie pasaulinius reitingus galite perskaityti Minesweeper Ranking Rules (Išminuotojo reitingavimo taisyklės) svetainėje.

Dažnai užduodami klausimai

Yra daugiau statistikos su sudėtingais pavadinimais, naudojamais Išminuotojo bendruomenėje. Vis dėlto jie šiame įvade nėra aptariami. Apie juos galite žiūrėti šiame vaizdo įraše, kaip Išminuotojo didmeistris sumušė pasaulio rekordą pažengusiųjų lygyje, o visa statistika skaičiuojama realiuoju laiku:

Sėkmės pagerinant šį rekordą!